2021-2027 m. etapo pristatymas

„Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ naujo etapo pristatymo renginys

      Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. gruodžio 15 d. 13-17 val. kviečia į Europos Sąjungos programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naujo etapo pristatymo renginį. Nuotoliniame renginyje dalyviai galės ne tik sužinoti, ką iki šiol Lietuvos ir Europos jaunimui davė šios programos, ko galima tikėtis per kitus šešerius naujojo etapo metus, bet ir patys aktyviai dalyvauti renginio programoje dalindamiesi savo patirtimi, pateikdami rūpimus klausimus apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui.

      Šiemet prasidėjo naujas programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpuso“ etapas, kuris truks iki 2027 metų. Per septynerius metus bus siekiama, kad jaunimas kuo aktyviau dalyvautų žaliajame kurse, prisidėtų prie Europos skaitmeninių permainų; taip pat programomis šiame etape itin skatinama įvairių jaunimo grupių įtrauktis.

      Be šių programų polių, renginyje bus pristatyti ankstesnio programų etapo rezultatai, programų naujovės, siūlomos galimybės jaunimui šešiose skirtingose srityse, vadinamuose veiksmuose. Iš pirmų lūpų išgirsite, kokių apčiuopiamų rezultatų jauniems žmonėms ir juos supančiai bendruomenei paliko kiekvieno iš veiksmų jau įgyventi projektai.

      Renginys skirtas oficialiai atidaryti programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naują etapą Lietuvoje, dalintis jaunimo projektų sėkmės istorijomis bei pristatyti pagrindines programų kryptis jauniems žmonėms, jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, jaunimo centrams, jaunimo erdvėms, jaunimo darbuotojams, mobilaus darbo ir darbo su jaunimu gatvėje komandoms, savivaldybių jaunimo reikalų taryboms, jaunimo reikalų koordinatoriams, buvusiems ir esamiems pareiškėjams, projektų dalyviams, sprendimų priėmėjams ir žiniasklaidai.

      Renginys vyks nuotoliniu būdu. Renginio nuorodą gaus užsiregistravę dalyviai.

      Norinčiuosius dalyvauti renginyje prašome užsiregistruoti užpildant REGISTRACIJOS FORMĄ iki gruodžio 13 d.

PROGRAMA

Renginio moderatorius Marius Ulozas, Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius

13:00 – 13:10 Renginio atidarymas

13:10 – 13:40 Europos jaunimas šiandien ir rytoj

  •  Sveikinimo žodis

Vilma Augienė, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė

Agnė Kazlauskaitė, l.e.p. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė

  • „Kaip keitėsi jaunimo dalyvavimas per pastaruosius 20 metų“

Jonas Laniauskas, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – JRD) direktorius

  • „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ naujovės 2021-2027 m.

Loreta Eimontaitė, JRD Tarptautinės jaunimo politikos skyriaus vedėja

13:45 – 15:00 ES galimybės jaunimui (I dalis)

  •  Jaunimo dalyvavimo veiklos

Moderuoja Nerijus Miginis, Elektrėnų kultūros centro kultūros projektų vadovas

Evelina Stanaitienė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ jaunimo dalyvavimo projektų koordinatorė

Projektų pavyzdžius pristatys Donatas Bučelis (VšĮ „Europos namai“ įgyvendintas projektas „Žinau, ką renku“) ir Nerijus Miginis (VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto įgyvendintas projektas „Misija (ne)įmanoma: jaunimui draugiškos bendruomenės“)

  • Jaunimo mobilumas (mainai)

Moderuoja Aistė Šlajūtė, mokymų vadovė ir konsultantė, žmogaus teisių aktyvistė,  JRD  „Europos solidarumo korpuso“ Mokymų vadovų tinklo narė

Rugilė Stakėnaitė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ jaunimo mainų projektų koordinatorė

Projektų pavyzdžius pristatys Mingailė Kotryna Ružytė (VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ įgyvendintas projektas „Social Europe: Myth or Reality“) ir Druskininkų jaunimo užimtumo centro atstovas (įgyvendintas projektas „HOPE! – Help Others Promote Entrepreneurship“)

  • Savanoriška veikla

Moderuoja Milda Lukoševičiūtė, VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovė

Karolina Lipnickienė ir Gytis Puišė, JRD vyriausieji specialistai, „Europos solidarumo korpuso“ savanoriškos veiklos projektų koordinatoriai

Projektų pavyzdžius pristatys Živilė Dragūnė (VšĮ „Skautų slėnis“) ir Kristina Raščiuvienė (Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centras)

15:00 – 15:15  Pertrauka

15:15 – 16:30 ES galimybės jaunimui (II dalis)

  • Bendradarbiavimo partnerystės

Moderuoja Laimonas Ragauskas, Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos pirmininkas

Eglė Poteliūnė, JRD vyriausioji specialistė,  „Erasmus+“ bendradarbiavimo partnerysčių projektų koordinatorė

Projektų pavyzdžius pristatys Laimonas Ragauskas (Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos įgyvendintas projektas „Badges4Good“) ir Laura Babaitytė (Europos savanorių tarnybos asociacijos SALTES įgyvendintas projektas „Shake a leg, together!“)

  • Su jaunimu dirbančių asmenų mobilumas

Moderuoja Raminta Rusovičiūtė, VšĮ „Inovatyvi karta“ vadovė

Monika Paulauskaitė, JRD vyriausioji specialistė,  „Erasmus+“ su jaunimu dirbančių asmenų mobilumo projektų koordinatorė

Projektų pavyzdžius pristatys Nerijus Miginis (Elektrėnų kultūros centro įgyvendintą projektą „How to establish a youth center“ ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ įgyvendintą pažintinį vizitą „Youth policy in Klaipėda – European youth capital 2021“) ir Roman Šarpanov (VšĮ „Eduplius“ įgyvendintas projektas „What the duck“)

  • Solidarumo projektai

Moderuoja Vladas Polevičius, Visuomenės ir verslo plėtros instituto direktorius

Evelina Stanaitienė, JRD vyriausioji specialistė, „Europos solidarumo korpuso“ solidarumo projektų koordinatorė

Projektų pavyzdžius pristatys Raimonda Bogužaitė (kartu su asociacija „Jaunimo laisvalaikis“ įgyvendintas projektas „I’m Possible“) ir Ieva Urbonaitė (kartu su Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ įgyvendintas projektas „Gyvūnų teisių užtikrinimas Šilalės rajono savivaldybėje“); Agnė Prokopaitė (kartu su VšĮ „Neformalaus ugdymo namai“ įgyvendintas projektas „Patogus kinas“)

16:30 – 17:00 Apibendrinimas ir renginio uždarymas

Tiems, kas negalėjo dalyvauti renginyje arba nori jį prisiminti, kviečiame pasirinkti dominantį kambarį-temą iš renginio meniu:

Kontaktai pasiteirauti: Zita Šlepetienė, +370 607 20 654, zita@jtba.lt