Dūžtantys stereotipai, domėjimasis kitų šalių kultūra, didesnis pasitikėjimas, supratingumas ir empatija, atvirumas kitokiam žmogui ir kitam požiūriui, mažėjanti baimė užsieniečių atžvilgiu – tai tik dalis procesų, kurie vyksta į vietos bendruomenę priėmus tarptautinį savanorį.
Tyrimo metu tyrinėtos 4 mažų miestelių bendruomenės, kurios pirmąkart priima savanorį iš užsienio į savo organizaciją ir savo bendruomenę, neturi darbo patirties su tarptautiniais savanoriais. Tyrimas vyko trimis etapais – pasirengimo priimti savanorį metu, per jo veiklas – praėjus bent trims mėnesiams nuo atvykimo ir savanoriui jau išvykus.
Tarptautinį tyrimą vykdė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kartu su ES programos „Erasmus+“ nacionalinėmis agentūromis Lenkijoje ir Vengrijoje. Tyrimo dalyviai Lietuvoje – Atviras Lentvario jaunimo centras, Kauno marių regioninio parko direkcija, Musninkų kaimo bendruomenė, Pajūrio regioninio parko direkcija. Tyrimas truko vienerius metus.
Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis tyrimo įžvalgomis: Europos savanorių tarnybos poveikio bendruomenėms santrauka pdf >.