2016 m. rugsėjo 22 d.
Europos savanorių tarnybos poveikio bendruomenėms tyrimas. Santrauka.

Europos savanorių tarnybos poveikio bendruomenėms tyrimas. Santrauka.

Dūžtantys stereotipai, domėjimasis kitų šalių kultūra, didesnis pasitikėjimas, supratingumas ir empatija, atvirumas kitokiam žmogui ir kitam požiūriui, mažėjanti baimė užsieniečių atžvilgiu – tai tik dalis procesų, kurie vyksta į vietos bendruomenę priėmus tarptautinį savanorį.

Tyrimo metu tyrinėtos 4 mažų miestelių bendruomenės, kurios pirmąkart priima savanorį iš užsienio į savo organizaciją ir savo bendruomenę, neturi darbo patirties su tarptautiniais savanoriais. Tyrimas vyko trimis etapais – pasirengimo priimti savanorį metu, per jo veiklas – praėjus bent trims mėnesiams nuo atvykimo ir savanoriui jau išvykus.

Tarptautinį tyrimą vykdė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kartu su ES programos „Erasmus+“ nacionalinėmis agentūromis Lenkijoje ir Vengrijoje. Tyrimo dalyviai Lietuvoje – Atviras  Lentvario jaunimo centras, Kauno marių regioninio parko direkcija, Musninkų kaimo bendruomenė, Pajūrio regioninio parko direkcija. Tyrimas truko vienerius metus.

Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis tyrimo įžvalgomis: Europos savanorių tarnybos poveikio bendruomenėms santrauka pdf >.