2020 m. spalio 13 d.

„Galimybės, skirtos visiems“ – leidinys organizacijoms, dirbančioms su specialiųjų poreikių turinčiu jaunimu

Ką Europos Sąjunga siūlo specialiųjų poreikių turinčiam jaunimui?

Siekdami atsakyti į šį klausimą pristatome leidinį „Galimybės, skirtos visiems“ pdf > apie ES jaunimo rėmimo programų – „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ – siūlomas naudas specialiųjų poreikių turinčiam jaunimui* ir su šia grupe dirbančioms organizacijoms.

*Specialiųjų poreikių turintis jaunimas šiame leidinyje apibrėžiamas kaip jauni žmonės su negalia (intelekto, judėjimo, klausos, regos, kalbos, turintys elgesio, emocinių sutrikimų ir pan.).

Leidinyje aprašomos galimybės organizacijoms, dirbančioms su specialiųjų poreikių turinčiu jaunimu*, tobulinti veiklą, įgalinti jaunimą spręsti savo problemas, įgyvendinti idėjas, įgyti naujų žinių, įgūdžių, patirties ir kompetencijų, plėsti akiratį – tiek įsitraukiant į kitų organizacijų rengiamus, ES lėšomis remiamus projektus, tiek juos organizuojant pačioms.

Kiekviena galimybė detalizuota – organizacijos kviečiamos susipažinti, koks reikalingas pasiruošimas, kokios laukia atsakomybės, ir, žinoma, kokios projektine veikla sukuriamos naudos – specialiųjų poreikių turintiems jaunuoliams*, organizacijai ir visai visuomenei.

Leidinys skirtas organizacijoms, dirbančioms su specialiųjų poreikių turinčiu jaunimu* ir besidominčioms galimybėmis praturtinti savo veiklą. Taip pat jį naudinga skaityti visiems, siekiantiems didinti socialinę įtrauktį savo aplinkoje, ar tiesiog besidomintiems šia tema.

Leidinio turinį parengė Panevėžio jaunuolių dienos centras – įstaiga, dirbanti su sutrikusio intelekto žmonėmis ir aktyviai užsiimanti ES jaunimo projektine veikla.

Leidinio kūrimą iniciavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, finansuota programos „Erasmus+“ lėšomis.

Vizualinis sprendimas Ievos Makarevičės.

LEIDINĮ SKAITYKITE ČIA pdf >.