2009 m. rugsėjo 03 d.
Jaunimo demokratiškumo projekto “Only with Your Voice” tyrimas

Jaunimo demokratiškumo projekto “Only with Your Voice” tyrimas

Jaunimo demokratiškumo projekto “Only with Your Voice” komanda 7 Europos šalyse atliko tarptautinį tyrimą norėdami pažvelgti į jaunimo demokratiškumo suvokimą per asmenines jaunų žmonių patirtis. Jie siekė išsiaiškinti, kaip demokratiškumo iniciatyvos gali tapti sėkme, kai jaunų žmonių požiūris pritaikomas kaip pamoka ateities veikloms. Tarptautinis tyrimas „Democracy, How Do I See It?“ buvo pradėtas kaip sudedamoji tarptautinio demokratiškumo projekto „Only with Your Voice“ dalis. Jo tikslas – sukurti platformą diskusijoms ir ieškoti būdų bei priemonių, stiprinant dialogą tarp jaunimo ir valdžios institucijų, galimybių daryti įtaką viešosios politikos procesams, motyvuoti jaunus žmones įsitraukti į pilietinę veiklą.

„Mums buvo svarbu įsigilinti į tai, kas motyvuoja jaunus žmones dalyvauti įvairiose politinėse iniciatyvose ir kokios sąlygos ar veiklos patraukia jaunimo dėmesį. Atliekant šį tyrimą tarptautiniu mastu, mes gavome ypač vertingos informacijos ir norime ja pasidalinti su visais jaunimo atstovais, jaunimo lyderiais, organizacijomis, institucijomis, politiniais veikėjais, kurie nori atrasti būdų, kaip įtraukti jaunus žmones ir paskatinti juos aktyviau reikštis demokratijos kūrimo procesuose.

Tyrimas patvirtina, kad jauni žmonės yra politiškai sąmoningi, net nebūtinai žino, kas yra politika. Jiems rūpi tam tikros problemos, diskusijos, bet ne struktūros ir biurokratija. Dažniausiai abejingumas kyla iš to, kad jų nesiklausoma ir neįsiklausoma. Jauni žmonės nori išreikšti save ir nori būti girdimi, tačiau, kaip rodo tyrimo rezultatai, yra svarbu ne tik koncentruotis į mechanizmus ir struktūras, bet lygiai taip pat mokytis išklausyti, suprasti, sudominti ir įtraukti į tikrą ir aktualų „demokratišką“ dialogą.

Pabaigai, visų projekto komandų vardu norėtumėme pabrėžti, kad didžiausias tikslas yra leisti pasikeitimams įvykti, suteikti jiems pažangą, tegul tai vyksta jūsų gatvėje, gyvenvietėje ar šalyje. Tikimės, kad tyrimas jums taps geru įrankiu stiprinant dialogą su jaunimu.

Jei turėsite klausimų – rašykite, jei kils minčių – dalinkitės, jei idėjų – kviečiam diskutuoti ir įgyvendinti jas kartu.“

Organizatoriai

Tyrimas „Democracy, How do I see it“ pdf >