2015 m. liepos 15 d.
Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija

Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija

Nauja europinė mobilumo programa – nauja strategija, kuri užtikrins, kad visiems būtų prieinamos tarptautinės mokymosi galimybės. Ypač tiems, kurie turi mažiau galimybių. Nauja „Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija“ siekiama sukurti sąlygas, kad visi turėtų vienodas galimybes naudotis Europos jaunimo mobilumu.

Tarptautiniai projektai, paremti neformaliuoju ugdymu ir darbu su jaunimu, padeda jauniems žmonėms, turintiems mažiau galimybių tapti svarbesne bendruomenės dalimi. Svarbu nepamiršti, kad tiek jauniems žmonėms, tiek su jaunimu dirbantiems asmenims reikia suteikti įgūdžių dirbti įvairovės sąlygomis. Tai ypač naudinga tiems jauniems žmonėms, kurie yra kitokie arba kurie turi mažiau galimybių.

Nauja „Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija“ paskelbta Europos jaunimo savaitės metu 2015 m. gegužės 7 d.

Antonio Silva Mendes (Europos Komisija, Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas, direktorius, atsakingas už jaunimą ir sportą):

„Turime pasiūlyti naujų dalyvavimo būdų tiems jauniems žmonėms, kurie atskirti nuo bendruomenės ar praradę pasitikėjimo savimi jausmą. Jeigu to nepadarysime, jie atras kitų būdų panaudoti energiją. Pavyzdžiui, mesis į radikaliuosius judėjimus. Tačiau padaryti to vieni negalime. Turime glaudžiai bendradarbiauti su kitais sektoriais – švietimo, sporto – ir sukurti vieningą būdą spręsti problemoms, kurios rūpi jauniems žmonėms.“

„Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija“ padės jums:

  • suprasti politinį kontekstą;
  • suprasti, su kuo ir apie ką kalbame;
  • susipažinti su ES programos „Erasmus+“ jaunimo srities siūlomomis paramos priemonėmis socialinės įtraukties ir įvairovės projektams;
  • gauti patarimų ir praktinių gairių, kaip organizuoti kokybiškus socialinės įtraukties ir įvairovės projektus;
  • atrasti įkvėpimą skaitant projektų pavyzdžius.

Socialinės įtraukties ir įvairovės strategija pdf >