English version

Europos jaunimo savaitė

APIE EUROPOS JAUNIMO SAVAITĘ

Tai yra iniciatyva, kuria siekiama skatinti jaunimo pilietiškumą, politinį dalyvavimą. Siekiant šio tikslo kas antrus metus visoje Europoje įgyvendinamos įvairios veiklos, kurių metu aptariamos jaunimui ES lygiu aktualios temos, pristatomos ES galimybės jaunimui veikti ir švenčiamos jaunuolių, jau pasinaudojusių tomis galimybėmis, sėkmės istorijos.

EUROPOS JAUNIMO SAVAITĖ 2021 LIETUVOJE

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros organizuojami renginiai

 

Gegužės 22–23 d. Jaunimo dirbtuvės – tvaresnė, išmanesnė, lygių galimybių Lietuva

Aktyvūs, keistis ir keisti norintys, jauni žmonės iš įvairių Lietuvos vietų gegužės 22–23 d. dalyvaus nuotolinėse dirbtuvėse, kurių metu:

  • pasiskirstę į grupes nagrinės visai Europai svarbias žaliojo kurso, prisitaikymo prie skaitmeninio amžiaus, socialinės lygybės ir įvairovės temas;
  • įsigilinę į temas, diskutuos, koks gali būti jaunimo vaidmuo šiome temose, generuos idėjas, kaip jauni žmonės gali prisidėti siekiant, jog Lietuva taptų žalesne, labiau prisitaikiusia prie skaitmeninio amžiaus ir joje būtų labiau užtikrinamos visiems lygios galimybės.

Idėjos bus pristatomos gegužės 26 d. atviro nuotolinio renginio metu.

Registracija dirbtuvėse norinčiam dalyvauti jaunimui iki gegužės 6 d. ČIA.

Gegužės 26 d. atviras nuotolinis renginys „Mūsų ateitis – mūsų rankose?“

Šio renginio metu kviesime jaunimą apmąstyti – jei ateitis mūsų rankose, tai ką daryti, kad ji būtų tvaresnė, išmanesnė, joje, būdami skirtingi – jaustumėmės lygūs?

Renginyje:

  • Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristatys ES ateities kryptis – žaliąjį kursą, skaitmeninę pertvarką, socialinės lygybės ir įvairovės siekiamybę;
  • jaunuoliai, dalyvavę gegužės 22–23 d. dirbtuvėse, pasidalins savo idėjomis, kaip jaunas žmogus gali prisidėti žengiant šiomis kryptimis;
  • aptarsime, kaip jaunimo idėjos galėtų tapti realybe, ir susipažinsime su sėkmės istorijomis.

Atvira registracija – netrukus. 

Kartu su Klaipėda – 2021 m. Europos jaunimo sostine – organizuojami renginiai

 

Gegužės 25 d. Konferencija neįgaliųjų ir tautinių mažumų integravimosi darbo vietoje tema „Mano sėkmės istorija“. Daugiau informacijos netrukus. 

Gegužės 29 d. Europos jaunimo savaitės užbaigimo renginys. Daugiau informacijos netrukus. 

KONTAKTAI

Kilus bet kokiems klausimams, susijusiems su Europos jaunimo savaitės įgyvendinimu Lietuvoje, kreipkitės el. paštu brigita@jtba.lt arba telefonu +370 607 12 684.