English version

Europos jaunimo savaitė

APIE EUROPOS JAUNIMO SAVAITĘ

Europos jaunimo savaitė nuo 2003 m. kas 18 mėnesių švenčiama visoje Europoje siekiant skatinti jaunimo dalyvavimą, įsitraukimą į sprendimų priėmimą.

2019 metų Europos jaunimo savaitės tema – „Demokratija ir aš“ – yra apie galimybę jaunimui daryti įtaką sprendimams ne tik skiriant savo balsą rinkimuose, bet ir išreiškiant savo pilietinę poziciją diskusijų, dialogo su valdžios institucijomis metu.

EUROPOS JAUNIMO SAVAITĖ 2019 LIETUVOJE

Europos jaunimo savaitė Lietuvoje bus minima balandžio 25–gegužės 2 d. Jos metu vyks daugiau nei 35 renginiai visoje šalyje.

 

Europos jaunimo savaitės atidarymo renginys

  • Vieta: „Novotel Vilnius Centre“, Gedimino pr. 16
  • Laikas: balandžio 25 d. 12–16.30 val.

Atidarymo renginio metu bus pristatomos planuojamos Europos jaunimo savaitės veiklos Lietuvos regionuose (numatoma, kad balandžio 25–gegužės 2 d. daugiau nei 35 Lietuvos savivaldybes suvienys bendro formato renginiai, skirti jaunų žmonių įtraukimo į sprendimų priėmimą temai).

Taip pat bus pristatomos jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogo sėkmės istorijos – „Erasmus+“ jaunimo srities projektų vykdytojai dalinsis geraisiais pavyzdžiais.

Bus skaitomi pranešimai:

  • Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius– „Lenk politiką, kol jaunas“
  • „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis – „Lietuva – 15 metų Europos Sąjungoje“

Renginys skirtas pagrindinėms jaunimo srityje veikiančioms suinteresuotosioms grupėms – jaunimo atstovams, nacionaliniams ir regioniniams jaunimo politikos įgyvendintojams.

Renginio programa pdf >

Renginiai savivaldybėse „Prie arbatos“

Laikas: balandžio 26–30 d.

Įvairiose Lietuvos savivaldybėse jaunimas kvies vietos politikus pokalbio „Prie arbatos“. Šių, daugiau nei 35 savivaldybes vienijančių renginių metu, jauni žmonės ir sprendimų priėmėjai turės galimybę aptarti, kaip tikslingiau įtraukti jaunus žmones į sprendimo priėmimą vietos lygmeniu, kokio bendradarbiavimo reikėtų, norint įgyvendinti pasiūlytas idėjas.

Renginių tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai įsitraukti į diskusijas su išrinktais savivaldybių tarybų nariais ir solidariai spręsti bendruomenėje kylančius iššūkius, prisidėti prie geresnio jaunų žmonių ir vietos politikų dialogo bei bendradarbiavimo.

Uždarymo renginys

  • Vieta: „Vilnius Tech Park“, Antakalnio g. 17
  • Laikas: gegužės 2 d. 11.30–17 val.

Kiekviena savivaldybė renginio „Prie arbatos“ metu išrinks ir deleguos aktyviausius diskusijos dalyvius į nacionalinį susitikimą Vilniuje – Europos jaunimo savaitės uždarymo renginį.

Jo metu atvykę dalyviai grupėse dalinsis savo patirtimis, kokios buvo sukurtos idėjos ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimai su vietos sprendimų priėmėjais.

Antroje renginio dalyje aktyviausieji dalyvaus diskusijoje, kurią moderuos žurnalistas Karolis Vyšniauskas. Diskusijos metu bus įrašinėjamas podcast’as.

Po diskusijos dalyvių lauks staigmena – pramoginis pasirodymas.

Renginio programa pdf >