Veiklos Lietuvoje 2019 m.

 

Europos jaunimo savaitė 2019 m. Lietuvoje minėta balandžio 25–gegužės 2 d. Jos metu vyko daugiau nei 35 renginiai visoje šalyje. Plačiau apie pasiektus rezultatus skaitykite ČIA.

KAS VYKO?

Europos jaunimo savaitės atidarymo renginys

Vieta: „Novotel Vilnius Centre“, Gedimino pr. 16

Laikas: balandžio 25 d. 12–16.30 val.

Atidarymo renginio metu pristatytos planuojamos Europos jaunimo savaitės veiklos Lietuvos regionuose (kad balandžio 25–gegužės 2 d. daugiau nei 35 Lietuvos savivaldybes suvienys bendro formato renginiai, skirti jaunų žmonių įtraukimo į sprendimų priėmimą temai).

Taip pat pristatytos jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogo sėkmės istorijos – „Erasmus+“ jaunimo srities projektų vykdytojai dalinosi geraisiais pavyzdžiais.

Skaityti pranešimai:

  • Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius– „Lenk politiką, kol jaunas“
  • „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis – „Lietuva – 15 metų Europos Sąjungoje“

Renginys skirtas pagrindinėms jaunimo srityje veikiančioms suinteresuotosioms grupėms – jaunimo atstovams, nacionaliniams ir regioniniams jaunimo politikos įgyvendintojams.

Renginio programa pdf >

Renginiai savivaldybėse „Prie arbatos“

Laikas: balandžio 26–30 d.

Įvairiose Lietuvos savivaldybėse jaunimas kvietė vietos politikus pokalbio „Prie arbatos“. Šių, daugiau nei 35 savivaldybes vienijančių renginių metu, jauni žmonės ir sprendimų priėmėjai turėjo galimybę aptarti, kaip tikslingiau įtraukti jaunus žmones į sprendimų priėmimą vietos lygmeniu, kokio bendradarbiavimo reikėtų, norint įgyvendinti pasiūlytas idėjas.

Renginių tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai įsitraukti į diskusijas su išrinktais savivaldybių tarybų nariais ir solidariai spręsti bendruomenėje kylančius iššūkius, prisidėti prie geresnio jaunų žmonių ir vietos politikų dialogo bei bendradarbiavimo.

Uždarymo renginys

Vieta: „Vilnius Tech Park“, Antakalnio g. 17

Laikas: gegužės 2 d. 11.30–17 val.

Kiekviena savivaldybė renginio „Prie arbatos“ metu išrinko ir delegavo aktyviausius diskusijos dalyvius į nacionalinį susitikimą Vilniuje – Europos jaunimo savaitės uždarymo renginį.

Jo metu atvykę dalyviai grupėse dalinoi savo patirtimis, kokios buvo sukurtos idėjos ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimai su vietos sprendimų priėmėjais.

Antroje renginio dalyje aktyviausieji dalyvavo diskusijoje, kurią moderavo žurnalistas Karolis Vyšniauskas. Diskusijos metu buvo įrašinėjamas podcast’as.

Renginio programa pdf >