Veiklos Lietuvoje 2015 m.

Informacinė kampanija #patyrES

2015 m. balandžio 14 – gegužės 12 d. JTBA vykdė konkursą, skirtą visiems buvusiems ir esamiems Europos Sąjungos programų jaunimui dalyviams. Konkursu siekėme skatinti žmones dalytis savo dalyvavimo Europos Sąjungos programose patirtimi, istorijomis ir taip įkvėpti kitus žmones domėtis ir dalyvauti programose, pavyzdžiui, „Erasmus+“.

Renginiai „Idėja+“ savivaldybėse

2015 m. gegužės 4, 5 d. organizacijos iš 40 savivaldybių įgyvendino renginius „Idėja+“, vykdė kitas Europos jaunimo savaitei skirtas veiklas. „Idėja+“ – tai renginys-konkursas, kurio metu jauni žmonės pristato savo idėją, kuri prisidėtų (prisidėjo) prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų.

Labiausiai įkvepiančios idėjos autoriai gavo kvietimą į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį gegužės 7 d. Vilniuje, kur rungėsi dėl geriausios idėjos vardo.

Idėjų temos:

  • Jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje;
  • Jaunų žmonių įsidarbinimas arba verslo kūrimas;
  • Dialogas tarp jaunų žmonių ir politikų.

Po idėjų pristatymo vyko diskusijos, kurių metu jauni žmonės ir sprendimų priėmėjai diskutuoja apie idėjų įgyvendinimo galimybes.

Kada ir kur vyko „Idėja+“ renginys jūsų savivaldybėje? Pasitikrinkite žemėlapyje!

„Erasmus+“ finansuotų projektų veiklos

Europos jaunimo savaitės metu vyko ir Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ finansuotų projektų veiklos.

Nacionalinis Europos jaunimo savaitės renginys

2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje Nacionalinio EJS renginio metu 31 jaunas žmogus iš skirtingų savivaldybių pristatė savo inovatyvias ir įkvepiančias idėjas penkiose mišriose grupėse (klausytojai iš įvairių savivaldybių, jauni žmonės, renginio svečiai, sprendimų priėmėjai, ir t.t.) . Iš pristatytų idėjų kiekviena grupė išrinko po vieną idėją, kuria jų autoriai pasidalino su viso renginio auditorija.

Geriausia iš pristatytų idėjų žiūrovai išrinko Plungės rajono Alsėdžių gimnazijos mokinių Jono Mockūno ir Roberto Dobilo idėją „Mes jums padėsim!“ Jaunuoliai pasiūlė pritaikyti paslaugų sektorių mažesniems miesteliams ir kaimams, įtraukiant jaunimą. Pagrindinis idėjos tikslas – sukurti jaunimo bendradarbiavimą ir aktyvią veiklą skatinantį verslą, iš kurio turiningai ir prasmingai leisdamas laisvalaikį savo aplinkoje, galėtų užsidirbti jaunas žmogus. Projekto rezultatas – bendradarbiavimo, santykių gerinimas tarp trijų kartų: jaunimo, jų tėvų, senelių.

Pačios geriausios idėjos autoriai vyko į pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2015 m. liepos 12–14 d. Vizito metu vyko vaidmenų žaidimas apie ES sprendimų priėmimo procesą, diskusijos su Europos Komisijos ir Europos Parlamento darbuotojais. Pažintinę kelionę organizavo ir prizą įsteigė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Nacionalinio Europos jaunimo savaitės renginio programa pdf >.

Už Europos jaunimo savaitės renginių kofinansavimą dėkojame:

NJRKA logo

Elektrenai           Lazdijai            Mazeikiai           Palanga           Panevezio r           

Pasvalys           Rokiskis           Sakiai           Silale           Silutes r           Taurage

Išsamiau su Europos jaunimo savaitės veiklomis 2015 metais galite susipažinti čia: Europos jaunimo savaitės apžvalga pdf >