2021 m. kovo 25 d.
Šiandien Europos Komisija priėmė pirmąją 2021–2027 m. „Erasmus+“ metinę darbo programą doc >. Pagal peržiūrėtą ir atnaujintą programą bus finansuojami mobilumo mokymosi tikslais ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo projektai, kuriuose per visą septynerių metų laikotarpį galės dalyvauti 10 mln. įvairaus amžiaus ir visų socialinių grupių europiečių. Programa bus dar įtraukesnė ir rems žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, kaip numatyta Europos švietimo erdvėje. „Erasmus+“ taip pat stiprins švietimo ir mokymo sistemų atsparumą pandemijai.
2021–2027 m. „Erasmus+“ biudžetas – 26,2 mlrd. EUR (palyginimui – 2014–2020 m. buvo skirta 14,7 mlrd. EUR). Taip pat dar maždaug 2,2 mlrd. EUR bus skirta pagal ES išorės finansavimo priemones.
Šiandien taip pat skelbiamas pirmasis kvietimas teikti paraiškas pagal naująją programą „Erasmus+“. Paraiškas dėl finansavimo gali teikti švietimo, mokymo, jaunimo ar sporto srityse veikiantys viešieji ar privatieji subjektai, padedami „Erasmus+“ nacionalinių agentūrų, veikiančių visose ES valstybėse narėse ir asocijuotosiose šalyse. Pagal naująją „Erasmus+“ bus galima vykti studijuoti į užsienį, dalyvauti stažuotėse, pameistrystės programose ir darbuotojų mainuose įvairiose švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse. Programoje dalyvauti galės moksleiviai, studentai, profesinio mokymo programų dalyviai, besimokantys suaugusieji, jaunuoliai, su jaunimu dirbantys asmenys ir sporto treneriai.
70 proc. „Erasmus+“ biudžeto bus skirta mobilumo veiklai, tačiau taip pat bus investuojama į tarpvalstybinius bendradarbiavimo projektus.
Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel kalbėjo: „Ateinančių septynerių metų programos „Erasmus+“ biudžetas yra beveik du kartus didesnis už ankstesnįjį. Tai rodo, kad švietimas, mokymasis visą gyvenimą ir jaunimas Europoje laikomi itin svarbiais. „Erasmus+“ yra unikali programa dėl savo dydžio, aprėpties ir pasaulinio pripažinimo. Ji apima 33 šalis, o tarptautinėje jos veikloje gali dalyvauti visos pasaulio šalys. Kviečiu visas privačiąsias ir viešąsias švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto organizacijas susipažinti su ką tik paskelbtais kvietimais teikti paraiškas ir kreiptis dėl finansavimo. Programa „Erasmus+“ padės pasiekti, kad Europos švietimo erdvė taptų realybe.“
Svarbiausi 2021–2027 m. „Erasmus+“ aspektai:
„Erasmus+“ atsparumo pandemijai didinimo pastangos padės sutelkti tūkstančius mokyklų, aukštojo mokslo ir studijų institucijų, profesinio mokymo paslaugų teikėjų, mokytojų, jaunuolių, jaunimo ir sporto organizacijų, pilietinės visuomenės atstovų ir kitų suinteresuotųjų subjektų. Programa paspartins naujos praktikos įgyvendinimą, kad pagerėtų visos Europos švietimo, mokymo ir jaunimo veiklos sistemų kokybė ir aktualumas nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmeniu.
Kilus klausimams kviečiame kreiptis į programos koordinatorius – kontaktai ČIA.