A. Mamontovas: Savanorių festivalyje galite sukurti savo gyvenimo planą

2015 m. liepos 22 d.

„Savanorystė – tai veikla, kurią pasirenkame savo noru. Tai veikla, kuri suvienija bendraminčius ir skatina visus drauge kurti savo gyvenimo planą. Savanorystė leidžia įgyti didelę patirtį, kurios žmogus neįgytų dirbdamas jokiame įprastame darbe“, – teigia savanorių festivalio SAVAS FESTAS globėjas Andrius Mamontovas, kviesdamas visuomenę 2015 m. rugpjūčio 1–2 d. atvykti į vienintelį Lietuvoje šiuo metu organizuojamą savanorių festivalį.

Savanoriai iš visos Lietuvos bei prijaučiantys šiai altruistinei veiklai šiemet ir vėl suplūs į Trakų istorinį nacionalinį parką – Arakalnį (Rėkalnį), kuriame dalinsis savo gerąja patirtimi, pozityvia nuotaika, dalyvaus įvairiose dirbtuvėse bei tobulėjimo paskaitose. Kaip teigia Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES prezidentė ir viena iš savanorių festivalio organizatorių Akvilė Budreckytė, šiemet festivalis lankytojus pasitiks su dar įdomesnėmis veiklomis, meniniais užsiėmimais ir puikia vakarine programa.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet SAVĄ FESTĄ organizuojame siekdami formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje. Šis savanorių festivalis nuo kitų skiriasi tuo, kad jame tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus savanoriaujantys asmenys, šeimos su vaikais, savo augintiniais turės galimybę dalyvauti įvairiose tobulėjimo, sveikos gyvensenos, aktyviosios, menų, vaikų erdvėse bei organizacijų mugėje“, – sako A. Budreckytė.

Pasak pašnekovės, festivalio dalyviai veiklas galės pasirinkti pagal savo individualius poreikius. Norintys patobulinti žinias, galės mokytis viešojo kalbėjimo meno ir iš profesionalių lektorių sužinoti, kaip sutramdyti scenos baimę. Besidomintys menais galės sužinoti ir praktiškai išbandyti, kaip valdyti savo kūrybiškumą, susipažinti su protėvių stalo žaidimais bei išmokti su jais žaisti. Aktyvioji zona bus skirta tiems, kurie į festivalį atvyks nusiteikę išmokti skautiškų gudrybių gamtoje, sudalyvauti įvairiose sporto varžybose. Besidomintys sveika gyvensena ir gera nuotaika gilins žinias apie teigiamos energijos gavimą ne tik iš maisto, išbandys įvairius praktinius užsiėmimus, gerinančius žmogaus savijautą. Tėveliai, kurie į festivalį atvyks su mažaisiais, galės juos palikti Vaikų erdvėje, kurioje vyks įvairūs edukaciniai žaidimai. Vakarinę festivalio dalį vainikuos muzikantų pasirodymai.

Savanorių festivalio metu bus vykdoma ir svarbi švietėjiška veikla. Kiekvienas festivalio dalyvis turės galimybę pagilinti savo žinias apie vietinę ir tarptautinę savanorystę dalyvaudamas organizacijų mugėje. Organizacijos, užsiimančios skirtingomis veiklomis, pažindins festivalio dalyvius su savanoryste ir skatins kiekvieną tapti bei būti atsakingu savanoriu.

„Rugpjūčio 1–2 dienomis festivalyje SAVAS FESTAS laukiame visų savanoriaujančių ir besidominčių savanoriškos veiklos galimybėmis, buvusių ar esamų savanorių ir juos palaikančių – kiekvienas patobulinsime savo gebėjimus, pasidalinsime patirtimi, asmeninėmis istorijomis ir šypsenomis“, – kviesdama dalyvauti festivalyje teigia SAVAS FESTAS koordinatorė Ernesta Beržinytė.

  • Festivalio organizatorius: Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES
  • Festivalio globėjas: Andrius Mamontovas

Kontaktams:

Daugiau informacijos apie SAVĄ FESTĄ.

SAVAS FESTAS 2015 programa pdf >

|