Artėjant Tarptautinei savanorių dienai: Lietuvos merų sveikinimai savanoriams ir daugybė renginių per visą Lietuvą

2016 m. gruodžio 01 d.

Ar žinojote, kad kasmet nuo 1985 m. gruodžio 5 d. visas pasaulis švenčia Tarptautinę savanorių dieną? Lietuvoje neatlygintina veikla užsiimantys savanoriai įsitikinę, kad paminėti šią dieną tiesiog būtina, todėl ragina visuomenę domėtis ir švęsti su jais kartu.

Kaip ir kasmet, visoje šalyje aktyviai veikiantys „Savanorystės ambasadoriai“ organizuoja daugybę įvairiausių renginių savo krašto žmonėms, taip norėdami priminti visuomenei apie save ir šią ypatingą veiklą bei kiekvienam papasakoti apie savanorystės naudą ir jos reikalingumą.

„Savanorystės dienos šventimas visos Lietuvos mastu tapo gražia „Savanorystės ambasadorių“ tinklo tradicija, kuri tęsiasi jau ketverius metus iš eilės. Džiaugiamės, kad kasmet prie šios iniciatyvos noriai jungiasi vis daugiau savanorių iš įvairių Lietuvos miestų, kurių šiemet turime net 18-niolika“, – teigia Europos savanorių tarnybos asociacijos SALTES vadovė, „Savanorystės ambasadorių“ tinklo Lietuvoje įkūrėja Akvilė Budreckytė.

Pašnekovė sako, kad nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 10 d. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Trakuose, Ukmergėje, Utenoje, Biržuose, Visagine, Rokiškyje, Radviliškyje, Jurbarke, Kupiškyje, Kėdainiuose, Šilalėje, Panevėžyje, Plungėje, Rietave, Raseiniuose „Savanorystės ambasadoriai“ kvies bendruomenę aktyviai dalyvauti jų organizuojamose veiklose ir tokiu būdu daugiau sužinoti apie savanorystės naudą.

Kiekvienas miestas švęs kitaip

Tarptautinei „Savanorių dienai“ paminėti skirti renginiai įvairiuose miestuose bus labai skirtingi. Pavyzdžiui, lapkričio 30 d. Ukmergėje vyko forumas „Savanorystė ir bendradarbiavimas“, o gruodžio 5 d. šiame mieste bus vykdomos orientacinės varžybos „Pasimatuok savanorystę“. Trakų atviros jaunimo erdvės savanoriai gruodžio 5 d. lankys darželio auklėtinius, o gruodžio 13 d. Paluknio mokyklos mokinius, kuriems pasakos apie savanorystę bei kaip galima tapti savanoriu.

Jurbarko mieste visi norintys gruodžio 5–9 d. galės dalyvauti akcijoje „Savanoris vienai dienai“, o Šilalės savanoriai gruodžio 5 d. kvies miesto gyventojus prisijungti prie eisenos, kurioje bus nešami žibintai ir dovanojami miesto organizacijoms. Aktyviausi Rietavo bendruomenės nariai gruodžio 9 d. planuoja padovanoti dovaną savo miesto savanoriams – pakviesti visus į kino vakarą ir įteikti apdovanojimus geriausiems metų savanoriams. Raseinių savanoriai miesto gyventojams gruodžio 8 d. organizuoja konferenciją apie savanorystę.

Tuo tarpu Vilniuje įsikūrusios SALTES organizacijos nariai kartu su VšĮ „Socialinis veiksmas“ gruodžio 5 d. visus Lietuvos savanorius sveikins ypatingai – platins sukurtą videoklipą, kuriame savo linkėjimus perduos ir įžvalgomis apie savanorystę dalinsis savanoriai iš įvairių Europos šalių.

Altruistus šiais metais sveikina ir Lietuvos merai

Visų Lietuvos savanorių nepamiršo ir miestų vadovai. Pavyzdžiui, artėjančios Tarptautinės savanorių dienos proga Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ragina visus dalintis gerumu. „Kviečiu visus savanoriauti ne dėl to, kad turite laisvo laiko, nes jo tikrai neturite, o dėl to, kad yra svarbu dalintis laiku ir energija su tais, kuriems labai reikia jūsų pagalbos. Gyvenkime padėdami vieni kitiems ir gražinkime savo miestus bei bendruomenes“, – taip visos Lietuvos savanorius su artėjančia Tarptautine savanorių diena šiemet sveikina Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

Daugiau Lietuvos merų sveikinimų, skirtų savanoriaujančioms bendruomenėms, galėsite išgirsti ir pamatyti jau gruodžio 5 d., kai visas pasaulis švęs Tarptautinę savanorių dieną.

Įvairiuose miestuose organizuojami renginiai bus viešinami SALTES puslapyje socialiniame tinkle Facebook, todėl visus savanoriaujančius, mylinčius savanorišką veiklą ar prijaunčiančius jai, kviečiame sekti naujienas ir aktyviai dalyvauti savo miesto renginiuose.

Kontaktams:

|