2 iniciatyvos – Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų finale

2015 m. liepos 16 d.

Europos Komisijos inicijuojamą ir Ūkio ministerijos vykdytą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo dvi sėkmingiausios Lietuvos verslumo skatinimo iniciatyvos – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės projektas „Creative Shock“ ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ projektas „Jaunųjų inovatorių bazė“. Šios Lietuvos verslumo iniciatyvos su kitų Europos šalių nacionalinės atrankos laimėtojų projektais 2015 m. lapkričio 19 d. Liuksemburge rungsis dėl Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nugalėtojų vardo.

„Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimais įvertinamos sėkmingiausios verslumo ir verslininkystės iniciatyvos Europoje, kurios skatina verslumą, palankių verslo sąlygų kūrimo politiką, įkvepia būsimus verslininkus. Lietuvos projektams linkiu sėkmingai įveikti finalinį etapą ir iš Liuksemburgo grįžti su laimėjimu. Jie to verti,“ – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Konkurso nugalėtojai bus renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Atsakingas verslas“ ir „Žaliųjų“ rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“. Taip pat specialus prizas bus įteiktas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Prisimenant viskas prasidėjo nuo jaunimo iniciatyvos „Nedarbo mažinimas jaunimo tarpe“. Projekto metu iniciatyvinės grupės nariai ir savanoriai išmoko neformaliojo ugdymo metodų, įgijo projektų rengimo ir administravimo kompetencijų.

Patys jauni žmonės toliau kūrė ir prisidėjo prie organizacijos vystymo. Įžvelgė, kad neformaliojo ugdymo centras Marijampolės mieste turi natūralų poreikį ir prieš metus įsteigė „Jaunųjų inovatorių bazę“. Daug kas sakė, kad šis centras bus trumpalaikis projektas, tačiau metai praėjo, čia gimė daug gražių idėjų, buvo sukurta daug IT, video, grafikos, dizaino produktų, parengta ir įgyvendinta jaunimo projektų, finansuotų Europos Sąjungos programų „Veiklus jaunimas“ ir „Erasmus+“, Marijampolės savivaldybės ar kitų fondų. Kai kurie iš jų buvo pripažinti nacionaliniame „Marijampolės miesto meniu“ ir tarptautiniu mastu – projektas „My Voice Matters“ apdovanotas Karolio Didžiojo diplomu.

Šis centras talpina ir suranda sinergiją su kitų organizacijų nariais – „Exter“, „Jaunimo laisvalaikis“, „Marijampolės jaunimo organizacijų taryba“. Taip pat prisideda prie Marijampolės miesto kaip atviro, įdomaus jaunimui ir tarptautiniams svečiams, kūrimo – jaunuoliai rengia paraiškas žymioms kultūros, sporto, socialiniams ir kitoms, pelno nesiekiančioms organizacijoms. Viena iš naujausių iniciatyvų – jau antrus metus su JAV ambasada, LR Kultūros ministerija įgyvendintas tarptautinis kultūros simpoziumas Malonny, kur didelį indėlį į viešinimo veiklas įdėjo Europos savanorių tarnybos savanoris Pablo Plaza.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės iniciatyva „Creative Shock“ pateikta nominacijai „Verslumo dvasios skatinimas“. „Creative Shock“ – tarptautinis socialinio verslo situacijų konkursas, kuriame studentai sprendžia realias strateginio valdymo, komunikacijos, rinkodaros ir kitas verslo problemas socialiniams verslams ir organizacijoms. „Creative Shock“ konkursas organizuojamas jau ketvirtus metus, dalyvaujant įvairių pasaulio šalių atstovams. 2014 metais jame dalyvavo 622 verslo studentai iš 125 universitetų ir 61 valstybės.

VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ iniciatyva „Jaunųjų inovatorių bazė“ pateikta nominacijai „Investicijos į verslumo įgūdžius“. „Jaunųjų inovatorių bazė“ – tai vieta, kur galima realizuoti savo idėjas, veikiant keturiose veiklos srityse: informacinių technologijų, dizaino, komunikacijų ir projektų rengimo. Bendradarbiaudami su profesionaliais lektoriais ir verslo įmonėmis, jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių ir įgyvendina novatoriškus projektus, prisidedančius prie verslo augimo regione.

„Jaunųjų inovatorių bazė“ jau beveik trejus metus puoselėja savo idėjas, susijusias su jaunimo neformaliuoju ugdymu. Šiuo metu bazė vienija daugiau kaip 50 aktyviai veikiančių jaunuolių, kurie padedami profesionalių lektorių ir semdamiesi gerosios patirties iš verslo įmonių yra nuveikę svarbių darbų savivaldai ir verslo sektoriui.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimai vyksta nuo 2005 metų. Jais siekiama įvertinti geriausius nacionalinius, regioninius ir vietinio lygmens verslumo ir smulkiojo verslo skatinimo projektus. Europos Komisijos teikiamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines iniciatyvas ir viešojo bei privataus sektorių partnerystės projektus, skatinti įmones ir verslumą tiek nacionaliniu, tiek regioniniu, tiek vietos lygiu.

Ūkio ministerijos 2014 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo dvi sėkmingiausios Lietuvos verslumo iniciatyvos – UAB „App Camp“ projektas „Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos projektas „e. VMI“.

2014 m. spalio 2 dieną Lietuvos atstovų UAB „App Camp“ projektas „Mobiliųjų aplikacijų laboratorija“ nugalėjo Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose kategorijoje „Verslumo dvasios skatinimas“.

|