EST poveikio vietos bendruomenėms tyrimo pristatymas

2016 m. rugsėjo 13 d.

Kas vyksta organizacijose ir bendruomenėse, kai į jas atvyksta savanoriai iš užsienio? Kokia Europos savanorių tarnybos prasmė? Kodėl verta bendruomenėms priimti savanorį į savo gyvenimą?

Kviečiame diskutuoti apie tai, kokia nauda bendruomenėms pradėti dirbti su savanoriu iš užsienio ir drauge atsakyti į šiuos klausimus pirmojo Lietuvoje tarptautinės savanorystės poveikio tyrimo pristatyme, kuris vyks 2016 m. rugsėjo 22 d. 10 val. ISM inovatorių bazėje (Arklių g. 18, Vilnius). Jame pristatysime tarptautinio tyrimo „Europos savanorių tarnybos poveikis vietos bendruomenėms“ rezultatus, įžvalgas Lietuvos kontekste.

Kviečiame registruotis į renginį iki 2016 m. rugsėjo 20 d. 18 val. Išsamią praktinę informaciją atsiųsime užsiregistravusiems ir atrinktiems dalyviams. Kadangi dalyvių skaičius ribotas, kviečiame registruotis daugiausiai 2 organizacijos atstovus.

Šis renginys skirtas pirmiausia bendruomenių atstovams, mat tyrimas atliktas būtent bendruomenėse. Manome, kad jūsų dalyvavimas šiame renginyje padės suaktyvinti bendruomenės narius, taip pat sužinosite realias galimybes, kaip galite dalyvauti programose, gauti finansavimą, užmegzti ryšius su kitomis bendruomenėmis ir nacionaline agentūra, kuri administruoja „Erasmus+“ jaunimo sritį.

Renginio programa

10:00–10:10 Renginio atidarymas, sveikinimo žodžiai
10:10–10:30 20 tarptautinės savanorystės metų. Europos savanorių tarnybos kontekstas. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros EST projektų koordinatorės Aistė Natkevičiūtė, Jurgita Grušaitė.
10:30–12:00 EST poveikio bendruomenėms tyrimo pristatymas. Socialinės srities tyrimų tyrėja, mokymų vadovė Sandra Navickaitė.
12:00–13:00 Bendruomenių telkimas ir jų iššūkiai. Bendruomenių atsparumo ekspertas, VšĮ „Kitokie projektai“ partneris Paulius Godvadas.
13:00–14:00 Pietūs
14:00–15:30 Darbo grupės
15:30–16:00 Darbo grupių apibendrinimas, renginio uždarymas

Darbo grupės:

  • Musninkų kaimo bendruomenės patirtis su EST savanoriais. EST projekto Musninkų bendruomenėje iniciatorė Živilė Jankauskaitė.
  • Europos savanorių tarnyba: nuo ko pradėti? Kaip tapti savanorius priimančia organizacija? Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros EST projektų koordinatorės Aistė Natkevičiūtė, Jurgita Grušaitė.
  • Bendruomenių telkimas ir jų iššūkiai. Bendruomenių atsparumo ekspertas, VšĮ „Kitokie projektai“ partneris Paulius Godvadas.
  • EST poveikio bendruomenėms tyrimas išsamiau: kaip tyrimas buvo įgyvendintas? Kokios galimos rekomendacijos bendruomenėms įgyvendinant EST projektus? Socialinės srities tyrėja, mokymų vadovė Sandra Navickaitė.

Daugiau informacijos

Aistė Natkevičiūtė
Europos savanorių tarnybos koordinatorė
(8 5) 250 7440
aiste@jtba.lt

|