Europos jaunimo savaitė: ko šiandienos jaunimas tikisi iš demokratijos?

2019 m. gegužės 29 d.

Balandžio 25 – gegužės 2 dienomis Lietuvoje buvo minima jau devintoji Europos jaunimo savaitė, skirta temai „Demokratija ir aš“. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, vyko renginiai skirti didinti jaunų žmonių įsitraukimą į sprendimų priėmimą. Jaunimo savaitės metu įvyko 32 renginiai savivaldybių lygmeniu ir 2 nacionaliniai renginiai.

Savivaldybėse jaunuoliai  susitiko su vietos valdžia

Jaunimo lyderiai kvietė savo savivaldybių atstovus, sprendimų priėmėjus pokalbiui „Prie arbatos“ ir diskutavo jų vietos bendruomenėms aktualiomis temomis. Pagrindinės susitikimų temos buvo: jaunimo karjeros, įsidarbinimo ir užimtumo galimybės; bendradarbiavimas tarp jaunimo, vietinio verslo atstovų ir savivaldybės darbuotojų; skirtingo amžiaus grupių bendradarbiavimo dilemos; jaunų žmonių įtraukimas į vietos savivaldą ir ryšio su vietos valdžia užmezgimas; jaunų žmonių integracijos ir grįžimo į savivaldybę klausimai; ekologijos problemų ir savanoriškos veiklos galimybės, bei kita.

Organizuodamas renginius jaunimas siekė užmegzti dialogą su vietos valdžia – parodyti susirūpinimą matomomis problemomis ir išreikšti norą dalyvauti ieškant jų sprendimų.

Renginiuose dalyvavo 489 jaunas žmogus ir 174 sprendimų priėmėjų, taip pat sulaukta svečių. Bendras dalyvių skaičius siekė 726.

Pasiekti rezultatai Europos jaunimo savaitės 2019 metu

Europos jaunimo savaitės uždarymo renginio metu jaunuoliai dalinosi patirtimi ir aptarė įspūdžius iš susitikimų su vietos valdžia. Dalyviai dalinosi patirtimi apie savivaldybėse vykusių renginių „Prie arbatos“ pasisekimą ir jų metu kilusias įžvalgas.

Labiausiai jaunuoliai džiaugėsi, jog miestuose ir miesteliuose vietos politikai noriai bendravo ir diskutavo jaunimui rūpimais klausimais ir jog buvo išgirsti jaunuolių pasiūlymai ateityje organizuoti gyventojų apklausas, konsultuotis su bendruomenių atstovais, keliamos idėjos apie dažnesnius vietos valdžios ir jaunimo susitikimus, siekiant bendradarbiavimo. Taip pat Jaunimo savaitės renginiai padėjo pagerinti ryšius su esamais savivaldybių atstovais ir vietos verslininkais. Po reginių dalyviai teigiamai įvertino diskusijos formatą, noriai dalinosi potencialiomis idėjomis, kurios padėtų spręsti problemas savivaldybėse.

Uždarymo renginio metu buvo įrašyta tinklalaidė (angl. podcast), kurioje žurnalistas Karolis Vyšniauskas kalbino renginio dalyvius apie jauno žmogaus dalyvavimą politinių sprendimų priėmime, jaunimo galimybes prisijungti prie politinių judėjimų, dalyvių nuomonę apie švietimo sistemą ir jos ateitį bei apie netradicinio ugdymo perspektyvas.

Kviečiame pasiklausyti tinklalaidės čia: https://nanook.lt/podcast/jaunuju-aktyvistu-balsas/

png >

Renginių akimirkos

Taip pat kviečiame detaliau susipažinti su keletu iš vykusių Europos jaunimo savaitės renginių savivaldybėse:

Kvietimai į savivaldybėse suorganizuotus renginius, platinti socialiniuose tinkluose (Facebook), bei renginių akimirkos:

|