Įspėjimas: atidžiai tikrinkite iš Agentūros gaunamus laiškus

2020 m. spalio 16 d.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje plinta el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu.

NKSC fiksuoja atvejus, kuomet klastojant valstybės institucijų, įmonių ar privačių asmenų el. pašto adresus, naudojant jų logotipus, susirašinėjimo įstoriją ir kontaktinę informaciją, platinamas kenksmingas programinis kodas.

Kenkimo kodas talpinamas *.doc formato bylose, kurios būna prisegtos prie el. laiško. Atidarius prisegtą bylą, pasileidžia vykdomasis „powershell“ kodas ir į naudotojo kompiuterį atsiunčiamas vykdomasis *.exe failas. Kenksmingas programinis kodas iš kompiuterio bando surinkti asmeninę naudotojo informaciją, el. pašto informaciją (prisijungimo duomenys, kontaktinė informacija, el. laiškai).

Todėl prašome atidžiai tikrinti ir iš Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (toliau JTBA) gaunamus laiškus – įstikinkite, kad laiškas gautas iš JTBA darbuotojo oficialaus paštoneatidarinėkite prisegtų dokumentų, jei tekstas laiške įtartinas.

Į ką atkreipti dėmesį vertinant laiško tikrumą – skaitykite ČIA. 

Jei vis tiek kyla klausimų dėl laiško – skambinkite. 

|