Jaunų žmonių idėjos – vietos iššūkiams spręsti

2017 m. gegužės 02 d.

Šiandien ir rytoj kviečiame apsilankyti „Idėja+“ renginiuose, kurie žymi Europos jaunimo savaitę net 50 skirtingų Lietuvos vietovių. Gegužės 2 ir 3 dienomis jauni žmonės siūlys savo idėjas, kaip spręsti jų vietos bendruomenei aktualius iššūkius, tokius kaip pabėgėlių integracija, jaunimo užimtumas, patyčios, jaunų šeimų patiriamos problemos, jaunų žmonių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese.

Šių renginių tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai ir solidariai spręsti bendruomenėje kylančius iššūkius, prisidėti prie geresnio jaunų žmonių ir vietos politikų dialogo bei bendradarbiavimo. Jauni žmonės kviečiami pristatyti savo siūlomas idėjas pasirinktiems iššūkiams spręsti. Iš visų pristatytų idėjų bus renkama geriausia, kuri keliaus į nacionalinį renginį Klaipėdoje. Jame bus išrinkta geriausia idėja, kurios autoriai laimės pažintinę kelionę į ES institucijas Briuselyje. Prizo steigėjas – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

„Europos jaunimo savaitė yra galimybė jauniems žmonėms parodyti politikams du dalykus – savo pilietiškumą ir kad jiems rūpi jų miesto gyvenimas. Tai puiki proga išklausyti jaunų žmonių pasiūlymus ir idėjas, kurių jie turi iššūkiams spręsti,“ – teigia Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė.

Europos jaunimo savaitės veiklų žemėlapį papildo Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo srities finansuoti projektai. Jų metu bus keliaujama per Lietuvos miestus ir miestelius, rengiami pristatymai, protų mūšiai, dirbtuvės jaunimui, siekiant parodyti darbo su jaunimu formų įvairovę, pristatyti „Erasmus+“ programą ar kitas mobilumo galimybes.

Aštuntoji Europos jaunimo savaitė vyks visoje Europoje 2017 m. gegužės 1–7 dienomis. Jos metu ypatingas dėmesys bus skiriamas jaunų žmonių solidarumui ir socialinei atsakomybei Europoje, informuojama apie „Erasmus+“ programą ir švenčiamas jos jubiliejus, įsiklausoma į jaunų žmonių idėjas apie tai, kokia ateityje turėtų būti ES jaunimo politika.

Lietuvoje Europos jaunimo savaitę įgyvendina Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kartu su partneriais skirtingose savivaldybėse.

Veiklas peržiūrėti galite čia: https://jtba.lt/europos-jaunimo-savaite/veiklos-lietuvoje-2017/

Europos jaunimo savaitės atidarymo akimirkas galite rasti čia: https://goo.gl/qt9H53

|