Kviečiame organizuoti Europos egzaminą savo mieste

2017 m. balandžio 12 d.

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (15-20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. Egzamino laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, skrydžio į Romą ir skrydžio 30-ąjį gimtadienį švenčiančios programos „Erasmus+“ oro balionu.

Kas gali organizuoti „Europos egzaminą“?

Mokytojai, dėstytojai, valstybės ar savivaldybės įstaigų darbuotojai, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovai. Užsiregistravę egzamino vykdytojai tampa atsakingi už egzamino vykdymą savo mokykloje ar organizacijoje.

Kokios yra „Europos egzamino“ temos?

„Europos egzaminu“ siekiame didinti žmonių informuotumą ir domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir pareigomis, bendrosios rinkos galimybėmis. „Europos egzamino” dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomą dėmesį šiais metais planuojame skirti Romos sutarties šešiasdešimtmečiui, programos „Erasmus+“ trisdešimtmečiui, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje dešimtmečiui, Europos solidarumo korpuso kūrimui, Europos Sąjungos ateities scenarijams.

Literatūros sąrašas

Kokią pagalbą suteikiame „Europos egzamino“ organizatoriams?

Egzamino vykdytojai gauna prieigą prie egzamino koordinatorių elektroninės sistemos, kurioje keičiamasi visa reikalinga informacija, susijusia su egzamino vykdymu.

Iki balandžio 19 d. užsiregistravusiems egzamino vykdytojams paštu atsiųsime medžiagą, kurią bus galima panaudoti egzaminui pasiruošti, o užsiregistravusieji vėliau galės naudotis elektroninėmis priemonių versijomis.

Ruoštis „Europos egzaminui“ yra smagu ir įdomu, tačiau tai gali tapti įsimintinu įvykiu, jei jums į pagalbą atskubės žinomas žmogus. Jums iki balandžio 19 d. tereikia pasiūlyti savo sukurtą klausimą „Europos egzaminui“ ir parašyti, su kokiu „mokytoju“ norėtumėte ruoštis egzaminui ir kodėl.

„Europos egzamino“ organizatoriai ir partneriai

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Italijos ambasada, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Švietimo mainų paramos fondu, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris – LRT.

Registruokitės „Europos egzamino“ vykdytojais

Jei norite dalyvauti „Europos egzamine“ kaip pavienis dalyvis, registruotis iš anksto nereikia. Gegužės 9–12 d. pakviesime jus laikyti egzaminą internetu.

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu
Tel. 85 2431283

|