„Media 4 Change“ kviečia į kritinio mąstymo mokymus

2015 m. lapkričio 03 d.

Dabartiniame geopolitiniame kontekste kylantiems iššūkiams jaunuosius žurnalistus rengs lapkričio 13–15 dienomis vyksiantys mokymai. Čia kartu su Lietuvos žurnalistikos profesionalais kalbėsime, kaip išvengti interesų pinklių. Sužinosite, kas nutinka, kai žurnalistas tampa interesų taikiniu. Kalbėsime, kaip atpažinti neapykantos kalbą ir tinkamai į ją reaguoti.

Iki lapkričio 6 dienos užpildyk dalyvio anketą! Įveikusių atranką laukia nepamirštami mokymai su Rytu Staseliu, „Reitingų” vyr. redaktorius Gintaru Sarafinu ir kitais „Media 4 Change” bendruomenės nariais.

Šis kvietimas yra tiems, kurie siekia rašyti plačiau nei mokyklos ar kitai vietos žiniasklaidos priemonei. Jis skirtas ir tiems, kurie jau studijuoja universitete. Tiems, kurie viduje supyksta kaskart išgirdę žodį „žurnaliūga“. Tiems, kurie nori tobulėti ir ieško atsakymų į klausimą „kaip būti geru žurnalistu?“.

Inovatorių slėnyje (Antalieptėje) įsikūrę mokymai ne tik analizuos kritinio, informacinio raštingumo svarbą, bet ir formuos praktinius manipuliacijų įveikos įgūdžius. Išskirtiniu kraštovaizdžiu pasižyminčioje vietovėje žadame ir turiningą, ir žaismingą, ateities iššūkiams įkvepiančią programą.

Mokymuose iššūkių nestigs ir tiems, kuriems jau dabar akis drasko žiniasklaidos kokybė ir pro kurių įžvalgias akis neprasprūsta dezinformuojančios antraštės, neapykantos kurstymo atvejai. Ypatingas dėmesys mokymų metu bus skiriamas geopolitiniu atžvilgiu pažeidžiamiems Lietuvos regionams, kurie neretai tampa informacinio karo taikiniu. Kritinio mąstymo bagažą bei šaltinius praplės ir susitikimas su visuomenės grupių, kurios tampa neapykantos kalbos taikiniu, nariais.

Prisijunk prie mokymų, kurie neapsiribos tik įkvepiančiomis ir klausimus keliančiomis diskusijomis. Mokymus vainikuos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai bus pakviesti strateguoti (dez)informuojančių antraščių parodą bei jos keliones lydinčius renginius.

Intriguoja? Nežinai, ar gali dalyvauti?

Jei tau nuo 18 iki 28 metų. Jei gerai valdai plunksną. Jei esi neabejingas žurnalistikai ir atitinki bent vieną iš šių punktų:

  • Esi žurnalistikos, filologijos, politologijos studentas, kuris rengia ar ateityje planuoja rengti žurnalistinius darbus;
  • Jau spėjai padirbėti visuomenės informavimo priemonėse, bet vis dar esi atviras iššūkiui sutikti savo stereotipą, keisti ir keistis.
  • Ateityje planuoji studijuoti žurnalistiką.

Visus šiuos kriterijus atitinkančius asmenis kviečiame suteikti sau progą padirbėti su profesionalais ir prisidėti prie pozityvių pokyčių.

Daugiau informacijos čia.

|