SALTO apdovanojimų laurus nuskynė ir lietuvių vykdytas projektas

2021 m. lapkričio 11 d.

Tarp penkių geriausių Europos ir šalių partnerių jaunimo srities projektų „SALTO Awards 2021“ apdovanojimuose pripažintas ir vienas, kurį vykdė Lietuvos organizacija. Projektas „Reimagining Recognition“ sužibėjo tarp 150 konkursui pateiktų projektų.

SALTO Dalyvavimo ir informacijos išteklių centro organizuotoje iškilmingoje „SALTO Awards 2021“ apdovanojimų ceremonijoje buvo paskelbti geriausi penki projektai – po vieną kiekvienoje kategorijoje. Juos išrinko tarptautinė komisija.

Konkursu „SALTO Awards“ siekiama atpažinti ir įvertinti gerai atliktus darbus jaunimo srityje, įkvėpti jaunus žmones, sprendimų priėmėjus bei projektų iniciatorius ir organizatorius, teikiančius paraiškas finansavimui pagal „Erasmus+“ jaunimo sritį ir „Europos solidarumo korpuso“ programas.

Projektas „Reimagining Recognition“ tapo skaitmeninių transformacijų kategorijos nugalėtoju. Jį įgyvendino organizacijos iš Moldovos, Ukrainos, Sakartvelo, Armėnijos, Lietuvos, Suomijos ir Airijos. Šiame partnerystės projekte Lietuvai atstovavo Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija, kuri partnerius iš Europos ir šalių partnerių konsultavo apie neformaliojo mokymosi pasiekimų pripažinimo ir vertinimo skaitmeninę priemonę „Open Badges“. Projektu siekta išplėsti šios atviros skaitmeninių ženklų sistemos naudojimą jaunimo organizacijose.

Gamtos ir klimato kategorijos nugalėtojais tapo projektas „Green Steps“ (Portugalija, Madeiros sala). Tai aplinkosauginis-meninis projektas, kuriame miestų šiukšlės paverstos įspūdingomis meno instaliacijomis.

Medijų ir informacinio raštingumo kategorijos laurus nuskynė projektas „Digi Youth“ (Armėnija). Šiuo projektu siekta skaitmeninėmis priemonėmis įgalinti jaunus Armėnijos žmones, ypač tuos, kurie gyvena nutolusiose vietovėse, bei labiau išgirsti jų balsus.

Solidarumo ir savanorystės kategorijoje geriausiu projektu pripažintas „Per una vita dei Sordi Senior“ (Italija). Šį projektą organizavo šeši jauni negirdintys tūkstantmečio kartos žmonės. Jų misija buvo išmokyti vyresnės kartos negirdinčius žmones naudotis elektronine bankininkyste ir kitomis dažnai naudojamomis skaitmeninėmis paslaugomis namuose, taip pat patiems tobulinant įgūdžius, reikalingus skaitmeniniame amžiuje.

Jaunimo dalyvavimo kategorijoje buvo pateikta daugiausiai – net 52 – paraiškos.  Tarp jų geriausiai įvertintas projektas „Safer cities for girls“ (Belgija ir Ispanija). Juo siekta mergaitėms, merginoms ir moterims užtikrinti saugų, problemų nekeliantį gyvenimą miestuose, kurių gatvėse jos nebepatirtų priekabiavimo.

Kiekvienos kategorijos geriausias projektas bus apdovanotas 700 eurų prizu, atsiras pavyzdinių projektų kolekcijoje ir apie jį bus sukurtas reklaminis vaizdo įrašas.

Iš viso trys projektai vykdyti Lietuvos organizacijų, pretendavo nugalėti šiame konkurse – jie atsidūrė tarp 25 geriausių pastaraisiais metais vykdytų ir programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ finansuotų projektų. Be skaitmeninių transformacijų nugalėtojo konkurse pasižymėjo dar du Lietuvos organizacijų vykdyti projektai – „Friend for life“ („Draugas gyvenimui“) ir „I’m possible“ („Aš galiu*“). Jie buvo nominuoti solidarumo ir savanorystės kategorijoje.

Ceremonijos įrašas ir daugiau informacijos: https://saltoawards.eu/

SALTO Dalyvavimo ir informacijos išteklių centras teikia patikimą ir įkvepiančią informaciją, kuri skatina jaunimo dalyvavimą Europos demokratiniame gyvenime ir informacinį raštingumą. Centras plėtoja priemones, organizuoja mokymus ir renginius. 

*Projektų pavadinimų vertimai – orientaciniai.

|