SALTO apdovanojimuose nominuoti trys lietuvių vykdyti projektai

2021 m. spalio 22 d.

Net trys konkursui „SALTO Awards 2021“ nominuoti projektai, kuriuose dalyvavo lietuviai, sužibėjo tarp 150-ties įvairių šalių atstovų nominuotų projektų. Juos, kaip vienus iš 25 geriausių, įvertino tarptautinė komisija. Lapkričio 11 d. vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje paaiškės, ar  Lietuvos atstovams pavyko laimėti.

Tradiciniu SALTO Dalyvavimo ir informacijos centro organizuojamu konkursu „SALTO Awards“ siekiama atpažinti ir įvertinti gerai atliktus darbus, įkvėpti jaunus žmones, sprendimų priėmėjus bei projektų iniciatorius ir organizatorius, teikiančius paraiškas finansavimui pagal „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpuso“ programas.

Tarp projektų, kurie buvo nominuoti solidarumo ir savanorystės kategorijai, pasižymėjo net du Lietuvos organizacijų vykdyti projektai – „Friend for life“ („Draugas gyvenimui“) ir „I’m possible“ („Aš galiu*“). Skaitmeninių transformacijų kategorijoje buvo nominuotas projektas „Reimagining Recognition“ („Permąstyti pažinimą“), kurį rengė jungtinė Moldovos, Ukrainos, Sakartvelo, Armėnijos, Lietuvos, Suomijos ir Airijos organizacijų komanda.

Asociacijos „Jaunimo laisvalaikis“ organizuotas projektas „I’m possible“ švietė bendruomenės Marijampolėje narius apie neįgaliųjų gebėjimus, bendravimo ypatumus bei keitė išankstines nuostatas apie žmonių kitoniškumą, plėtojo iniciatyvinės grupės narių organizavimo, komunikavimo, bendravimo, raštvedybos kompetencijas, įgalinančias juos kurti veiklas savo aplinkoje.

Projekto „Friend for life“ autoriai, VšĮ „Amicus Certus“, įgyvendindami projekto veiklas sudarė sąlygas užsieniečių, Klaipėdos bendruomenės ir gyvūnų prieglaudų bendradarbiavimui ir atsakomybės didinimui per savanorišką veiklą. Jie skatino jaunimo savanorystę gyvūnų prieglaudos įstaigose ir gyvūnų globą namuose, sudarė sąlygas užsienio studentams įsitraukti į savanorišką veiklą už mokslo įstaigos ribų, prisidėjo prie trijų gyvūnų prieglaudų atnaujinimo ir sutvarkymo darbų bei organizavo šviečiamojo pobūdžio veiklas, skirtas bendruomenės sąmoningumui didinti gyvūnų teisių tematika.

Projektu „Reimagining Recognition“ siekta plėtoti jaunimo organizacijų galimybes naudotis ir populiarinti skaitmeninę priemonę „Open Badges“. Ši priemonė skirta pripažint ir įvertinti neformaliojo mokymosi pasiekimus. Šiame partnerystės projekte Lietuvai atstovavo Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija.

Konkurse „SALTO Awards 2021“ bus apdovanoti geriausi projektai penkiose kategorijose: skaitmeninės transformacijos, gamtos apsaugos ir klimato kaitos, medijų ir informacinio raštingumo, solidarumo ir savanorystės bei jaunimo dalyvavimo. Kiekvienai kategorijai iš visų nuominuotų projektų 25 komisijos nariai atrinko po penkis geriausius projektus.

Kiekvienos kategorijos geriausias projektas bus apdovanotas 700 eurų prizu, atsiras pavyzdinių projektų kolekcijoje ir apie jį bus sukurtas reklaminis vaizdo įrašas.

Prisijunkite ir stebėkite apdovanojimų ceremoniją internetu, kuri vyks lapkričio 11 d. 18-20 val. Lietuvos laiku. Be malonaus laiko ir smalsumo patenkinimo, apdovanojimų organizatoriai žada ir staigmenų: prisijungę ir aktyviai ceremonijoje dalyvausiantys dalyviai pelnys linksmus prizus. Prisijunkite prie SALTO Awards Facebook renginio ir kartu laukime apdovanojimų ceremonijos.

Ceremonijos programa ir daugiau informacijos: https://saltoawards.eu/

SALTO Dalyvavimo ir informacijos išteklių centras teikia patikimą ir įkvepiančią informaciją, kuri skatina jaunimo dalyvavimą ir informacinį raštingumą. Centras plėtoja priemones, organizuoja mokymus ir renginius siekdamas skatinti jaunimo dalyvavimą Europos demokratiniame gyvenime.

*Projektų pavadinimų vertimai – orientaciniai

|