Šiemet 30-ies metų sukaktį švenčianti ES programa „Erasmus“ pritraukė rekordinį dalyvių skaičių

2017 m. sausio 26 d.

Šiandien Europos Komisija paskelbė naujus duomenis pdf >, iš kurių matyti, kad 2015 m. programa „Erasmus+“ 678 000 europiečių sudarė galimybę studijuoti, mokytis, dirbti ir užsiimti savanoriška veikla užsienyje. Tai pats didžiausias skaičius per visus programos gyvavimo metus. Tais pačiais metais ES į daugiau kaip 19 600 projektus, kuriuose dalyvavo 69 000 organizacijų, investavo 2,1 mlrd. EUR.

Tai, kas 1987 m. prasidėjo kaip kukli aukštųjų mokyklų studentams skirta mobilumo programa, kurioje pirmaisiais metais dalyvavo vos 3 200 studentų, per pastaruosius 30 metų tapo pavyzdinė programa, kuria kasmet gali pasinaudoti beveik 300 000 aukštųjų mokyklų studentų. Per tą laiką programa taip pat išsiplėtė – pagal ją teikiamos galimybės tam tikrą laiką studijuoti ir atlikti stažuotę ir (arba) praktiką tiek aukštųjų mokyklų, profesinio mokymo įstaigose besimokantiems asmenims, vykdyti jaunimo, savanorių ir darbuotojų mainus visose švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse. Nuo 2014 m. programa vadinama „Erasmus+“, nes ja gali pasinaudoti daugiau žmonių dėl siūlomų įvairesnių galimybių. Per pastaruosius 30 metų pagal programą „Erasmus+“ ir jos pirmtakes ne tik suteikta parama daugiau kaip 5 mln. studentų, pameistrių ir savanorių, taip pat remti darbuotojų ir jaunimo mainai – iš viso padėta 9 mln. žmonių.

Lietuva prie programos prisijungė 1999 m. su 361 studentu, o iki šių metų programos suteiktomis galimybėmis pasinaudojo daugiau kaip 40 000 išvykusių į kitas valstybes studijuoti jaunų žmonių iš Lietuvos ir daugiau kaip 18 000 atvykusių studijuoti į Lietuvą. Per 30 metų Lietuvoje šia programa aukštojo mokslo sektoriuje iš viso pasinaudojo daugiau kaip 50 tūkstančių žmonių.

„Erasmus“ programos Lietuvoje rezultatai  ir renginiai, skirti programos 30-mečiui paminėti, bus išsamiai pristatyti šių metų vasario 3 d. 10 val. vyksiančioje spaudos konferencijoje Europos namuose Vilniuje (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus g.). Spaudos konferencijoje dalyvaus Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė.

„Erasmus+“ Lietuvos duomenys pdf >.

Daugiau informacijos: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-82_lt.htm ir www.erasmus-plius.lt

„Erasmus+“ Lietuvoje administruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir Švietimo mainų paramos fondas.

|