Susitarta dėl naujo programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ etapo 2021–2027 m.

2020 m. gruodžio 17 d.

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra informuoja, kad Europos Parlamentas kartu su ES valstybėmis narėmis susitarė dėl naujo programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ etapo 2021–2027 m.

„Erasmus+“ programos biudžetas dvigubinamas

Per tris dešimtmečius „Erasmus+“ programa pasinaudojo daugiau kaip 10 milijonų žmonių, beveik pusė iš jų – nuo 2014 m. iki 2020 m. Naujam programos laikotarpiui skiriamas beveik dvigubai didesnis biudžetas, juo bus siekiama, kad programa pasinaudotų dar 10 milijonų žmonių per artimiausius septynerius metus. Visai „Erasmus+“ programai skiriama per 26 mlrd. Eur.

„Erasmus+“ programa laikoma viena sėkmingiausių iniciatyvų Europos Sąjungos istorijoje. Nuo 1987 m. ji išsiplėtė taip, kad apima visus švietimo sektorius: nuo ankstyvo ugdymo darželyje, mokyklų, profesinio švietimo, aukštojo mokslo iki neformalaus ugdymo ir sporto srities.

Siekiama, kad 2021–2027 metais programa taptų dar inovatyvesnė, spręstų socialinės įtraukties problemas. Taip pat bus skiriamas didelis prioritetas ekologijos ir skaitmenizacijos temoms.

Išsamesnę informaciją apie susitarimą dėl naujo Programos etapo skaitykite ČIA.

„Europos solidarumo korpusas“ kvies jaunus žmones prisidėti sprendžiant problemas

„Europos solidarumo korpuso“ programai skiriama 1,009 mlrd. Eur. Per septynerių metų laikotarpį siekiama įtraukti mažiausiai 270 tūkstančių jaunų žmonių.

Kaip ir iki šiol, programa suteiks galimybę 18–30 m. jaunuoliams įgyvendinti Solidarumo projektus bei išvykti tarptautinei savanorystei. Taip pat artėjančiu programos laikotarpiu savanoriams bus suteikiama galimybė atlikti ir humanitarinės pagalbos operacijas už Europos sienų. Susitarime numatyta, kad programa humanitarinės pagalbos srityje bus skirta 18–35 m. asmenims.

Plačiau apie susitarimą skaitykite ČIA.

 

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra administruoja programas „Erasmus+“ (jaunimo sritį) ir „Europos solidarumo korpusas“ Lietuvoje.

Kilus klausimams kviečiame susisiekti el. paštu info@jtba.lt.

|