Tapk ateities žurnalistikos laboratorijos dalyviu

2017 m. spalio 31 d.

Studijuoji žurnalistiką ar jau žengi pirmuosius žurnalistinio darbo žingsnius? O gal esi vis dar esi paskutinių klasių moksleivis, bet turi gabumų ir nori išmokti pranešti žinią pasauliui? Junkis prie tarptautinius ekspertus pritraukusios programos ir būk atrinktas į prestižinę  Tiriamosios žurnalistikos centro vasaros konferenciją Londone. Dalyvių anketų lauksime iki lapkričio 12 d.

Jau studijuojantiems žurnalistiką ar praktikuojantiems tokį darbą „Future Media Lab“ sudarys sąlygas dirbti su Tiriamosios žurnalistikos centru. Šio Londone įsikūrusio centro ekspertai padės įvaldyti naujausius tiriamosios žurnalistikos įrankius ir atskirti patikimą informaciją nuo klastotės. 10 labiausiai pasižymėjusių programos dalyvių bus atrinkti į prestižinę Tiriamosios žurnalistikos centro vasaros konferenciją Londone. Daug dėmesio skirsime videožurnalistikai, multimedijai ir kitoms patraukliau pateikti informaciją padedančioms priemonėms.

Na, o prie programos prisijungusiems gabiems moksleiviams tai puiki proga ne tik suvokti, kaip veikia medijos, bet ir išbandyti savo jėgas žurnalistikoje. Čia mokysitės ne tik iš ekspertų, bet ir įkvepiančių bendraamžių, įsiliesite į tarptautinį Europos jaunimo spaudos žurnalistų tinklą.

Karolina Savickytė prie programos prisijungė dar būdama mokinė, šiandien ji jau yra VU Žurnalistikos instituto studentė. „Šioje programoje išbandžiau žurnalistiką. Programa man padėjo galutinai apsispręsti, ar noriu sieti savo ateitį su ja“.

Programos metu:

 • Susipažinsi su Lietuvos ir užsienio analitinės ir tiriamosios žurnalistikos meistrais, kurie ves paskaitas apie žurnalistikos principus ir etiką, interviu techniką, bendravimo su šaltiniais būdus, tiriamosios ir analitinės žurnalistikos metodus, kūrybinį publicistinį rašymą ir vaizdo žurnalistiką;
 • Baigęs programą, mokėsi atskirti patikimą informaciją nuo paistalų ir manipuliacijų, sužinosi, kaip saugiai komunikuoti internete;
 • Kartu su profesionalių žurnalistų pagalba, suformuluosi žurnalistinę temą ir pats parengsi analitinį žurnalistinį darbą, kurį publikuosime populiariojoje šalies žiniasklaidoje.
 • Patirsi, koks galingas ginklas profesionali ir etiška žurnalistika gali būti viešinant žmogaus teisių pažeidimus.
 • Išmoksi informaciją pateikti patraukliai, pasitelkiant videožurnalistiką, multimediją.

Intriguoja? Nežinai, ar gali dalyvauti?

Prioritetas teikiamas žurnalistikos studentams ar jau dirbantiems žurnalistinį darbą. Projekte gali dalyvauti jaunieji žurnalistai, kurių amžius yra nuo 16 iki 25 metų, kurie:

 • Laisvai bendrauja ir kalba angliškai;
 • Žino, kad patekus į programą įsipareigoja sudalyvauti visą programos laiką ir visose projekto veiklose.
 • Gali dalyvauti visuose  mokymuose: (1.) 2017 m. lapkričio: 23–27 d.; (2.) 2018 m. vasario 22–26 d.
 • Supranta, kad didžiausi ugdymo(si) iššūkiai ir laimėjimai yra tarp mokymų asmeniškai ar komandoje vykdoma veikla (analitinis žurnalistinis darbas).
 • Yra pasirengę  iš paties padirbėti su ekspertais;
 • Įsipareigoja asmeniškai ar kartu su pasirinkta komanda atlikti analitinį žurnalistinį darbą.

Apgyvendinimą, maitinimą bei mokymų programą dengia organizatoriai – Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Kelionės išlaidos dengiamos tik dalyviams, kurie gyvena toliau nei 150 km. nuo mokymų vietos ar yra socialiai remiamų moksleivių gretose. Kitu atveju jos bus traktuojamas kaip dalyvių indėlis į edukacinį procesą.

Kyla klausimų? Susisieki šiais kontaktais: +370 65263085, neringa@zmogui.lt ir užpildyk dalyvio anketą.

Šis konkursas yra skelbiamas įgyvendinant programos „Erasmus+“ finansuojamą projektą „Media Literacy and Critical Thinking in Youth work“. Projektas yra „Media4Change“ programos dalis. Ši programa siekia prisidėti prie aukščiausių standartų žurnalistikos stiprinimo Lietuvoje.

|