Mokymo kursai „Speak! Listen!“ 2015 m. kovo 1—7 d. Budapešte

2014 m. gruodžio 31 d.

Jeigu jums kyla minčių, kaip aktyviau įsitraukti į visuomeninius procesus, jeigu tikite, kad reikalingas inovatyvus požiūris, kad reikia kurti erdves, kur jauni žmonės ir valdžios institucijos galėtų dirbti kartu — privalote dalyvauti mokymo kursuose „Speak! Listen!“ 2015 m. kovo 1—7 d. Budapešte, Vengrijoje.

Mokymo kursų tikslas — stiprinti jaunų žmonių gebėjimus dalyvauti priimant sprendimus, kurie susiję su jaunimu, kokybiškai dirbant su valdžios institucijų atstovais europiniu, nacionaliniu ar vietos lygmeniu.

Mokymo kursai skirti su jaunimu dirbantiems asmenims, valstybės tarnautojams, valdžios institucijų darbuotojams, tarnautojams, dirbantiems jaunimo politikos srityje; jaunimo lyderiams, jaunimo organizacijų atstovams.

Uždaviniai:

  • Gilintis į jaunimo dalyvavimo principus.
  • Supažindinti su metodais, kaip dirbti su valdžios institucijomis, siekiant bendrų tikslų; kaip nulemti sprendimus, kurie tiesiogiai veikia jaunų žmonių gyvenimus.
  • Sužinoti apie struktūrinį dialogą jaunimo srityje Europos mastu .
  • Bendrai sutarti, kokie yra kokybės kriterijai struktūrinio dialogo projektams.
  • įgyti kompetencijų ir įgūdžių, įgyvendinti struktūrinio dialogo projektus.
  • Suteikti galimybių dalintis gerąja praktika, koncepcijomis ir veiklomis.
  • Suteikti informacijos apie „Erasmus+“ finansavimo mechanizmą, ypač apie struktūrinio dialogo projektus.
  • Sukurti erdvę plėsti partnerių tinklą būsimiems „Erasmus+“ jaunimo srities projektams.

Registracija vyksta iki 2015 m. sausio 18 d. Iš Lietuvos bus siunčiami 2 dalyviai.

NACIONALINĖS AGENTŪROS INFORMACIJA:

Registracija į šį renginį vyksta per SALTO sistemą iki 2015 m. sausio 18 d. Pirmiausia turite susikurti šioje sistemoje savo profilį ir tik tuomet užsiregistravę galėsite užpildyti anketą.

Išsamų aprašymą ir dalyvio anketą anglų kalba rasite čia.

Dalyvių atranka

Dalyviai atrenkami pagal dalyvavimo anketoje pateikiamą informaciją, atsižvelgiant į dalyvio profilio bei motyvacijos dalyvauti atitikimą keliamiems renginio tikslams, reikalavimams. Taip pat atsižvelgiama į dalyvio indėlį bei ateities perspektyvas: kaip dalyvis ruošiasi suteikti grįžtamąjį ryšį savo organizacijai, ES programai „Erasmus+: Veiklus jaunimas“. Pirmenybė dalyvauti renginiuose suteikiama pirmą kartą Programos mokymo renginiuose dalyvaujantiems asmenims (tačiau priklauso nuo renginio pobūdžio).
Vienam renginiui rekomenduojame deleguoti ne daugiau nei po vieną asmenį nuo organizacijos. Taip pat agentūra dalyvius atrinkdama juos rotuoja, nesiunčia to paties dalyvio kelis kartus per metus (išskyrus išimtinius atvejus).

Renginio išlaidos

Tarptautinių renginių atvejais dalyvių apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidomis rūpinasi organizatoriai. Atrinktų dalyvių tarptautinės kelionės iš Lietuvos ir atgal* bei sveikatos draudimo išlaidas dalinai (ne daugiau kaip 90 proc.) finansuoja Agentūra.

Siuntimo tvarka

Apie renginio turinį, programą, praktinius dalykus atrinkti dalyviai yra informuojami el. paštu, jei reikia – dalyviai kviečiami susitikti.Atrinkus dalyvius, dalyviai el.paštu gauna organizatorių laišką anglų kalba apie atrinkimą į mokymo kursus.
Po šio laiško, maždaug per savaitę iš Lietuvos siunčiami dalyviai sulaukia informuojančio el. laiško iš Agentūros, kuriame detaliau aprašoma dalyvių siuntimo tvarka ir pradedamos su siuntimu susijusios procedūros. Dalyviai kviečiami pasirašyti sutartį su Agentūra. Dalyviai suderinę su Agentūra kainas ir kelionės laikus turi patys įsigyti kelionės bilietus ir draudimą, jei reikia – vizą. Šių išlaidų dalis (ne daugiau nei 90 proc.) vėliau, pateikus reikalingus dokumentus, Agentūros kompensuojama. Dalyvis arba jo organizacija įsipareigoja, kad kelionės ir su ja susijusių išlaidų indėlis yra ne mažesnis kaip 10 proc. (pateikus įrodančius dokumentus, deklaruojama išleista 100 proc. suma ir prašymas kompensuoti 90 proc. Agentūrai).Tarptautinį renginį organizuojanti agentūra taip pat gali paprašyti dalyvio mokesčio (informacija būna pateikiama).

Kilus klausimams, kreipkitės į projektų koordinatorę Eglę Venckutę el.paštu egle@jtba.lt, tel. (8 5) 249 7003.